Skip to Quicklinks
Skip to Quicklinks


Contact:
Scott Bigelow | 910.521.6351 | scott.bigelow@uncp.edu
University Communications and Marketing

| More

Tuesday, January 27, 2009

UNCP announces Winter 2008 graduates

The following graduates received diplomas on December 13, 2008:

BACHELOR OF ARTS

  • Bladen
    Elizabethtown: Frith, Storm, Art Education (K-12);
    Tar Heel: Davis, Shnika Sasha, Sociology;
  • Brunswick
    Ocean Isle Beach: Maguire, Kelly Ann, Criminal Justice;
    Shallotte: Hall, Brittany B., Criminal Justice;
  • Carteret
    Newport: Lewis, Kendall Ruth, English Education;
  • Columbus
    Cerro Gordo: McKellar, Thomas Marvin, Jr, Sociology;
    Hallsboro: Lynn, Robert James, Social Studies Education;
    Tabor City: King, Valerie Geneva, Sociology; Price, Bobby Jarret, Social Studies Education;
    Whiteville: Nance, Heather Marie, Spanish;
  • Cumberland
    Fayetteville: Blancaflor, Jamie L., Spanish; Fetzer, Kristen Theresa, Criminal Justice; Kirkland, Jamaal R, History; Mayo, Joel C., English; Pela, Cynthia Schafer, Political Science; Scott, Nigel M., English;
    Hope Mills: Maitlen, Janet Colleen, History; Roach, Melvin L., Criminal Justice; Phillips, Tulela S., Sociology;
    Spring Lake: Gaines, Nichelle D., Criminal Justice; Wade: Matthews, Natasha L., Sociology;
  • Harnett
    Lillington: Rosciano, Karen Mary, English;
  • Hoke
    Raeford: Gutierrez, Jennifer Inez, Criminal Justice; Zepeda, Ramon, Sociology;
  • Johnston
    Clayton: Daniel, Lawrence Elling, Philosophy & Religion;
  • Lee
    Sanford: Morgan, Christopher Steffon, Political Science;
  • Mecklenburg
    Charlotte: Bhatt, Nidhee Pankaj, Criminal Justice; Davis, Brandon Foster, Criminal Justice; Orr, Tracie Annette, Political Science; Rodriguez, Jader Ulises, Spanish;
    Cornelius: Diehl, Matthew Bailey, Criminal Justice;
  • Moore
    Aberdeen: Davies, William Jason, History; White, Cindy A., Criminal Justice;
  • New Hanover
    Wilmington: Campbell, James Leddy, Political Science;
  • Onslow
    Sneads Ferry: Colligan, Terrance Robert, Sociology;
  • Richmond
    Ellerbe: Brown, Tavalous E., Sociology;
    Hamlet: Grant, Michell D., Sociology; Legrand, Yaupon S., Sociology;
    Rockingham: Butler, Richard Silas, History; Thompson, Teresa Marie, English; Webb, Tiffany R., Sociology;
  • Robeson
    Fairmont: Cox, Lewis Whitney, Sociology; Ford, Andrea P., Sociology;
    Lumberton: Brown, Harlton Darrell, Sociology; Cade, Cory Letrai, Criminal Justice; Ivey, William Christopher, Art; Liles, Cheryl Y., Criminal Justice; McKoy, Malinda Loretta, Art; McLean, Sarah Amber, Criminal Justice; Oxendine, Myra M., Criminal Justice; Peterson, Jo Leatha, Criminal Justice; Schneider, Amy Nichole, Sociology; Zeigler, Catherine Brooke, English;
    Maxton: Grant, William Arthur, Political Science; Hunt, Bobbie J., Sociology; Lewis, Sedrick Jerald, Sociology; Locklear, Dyanne O., Art; Locklear, Jessica, Sociology; McNeill, Jamecia C., Criminal Justice;
    Pembroke: Brooks, Byron J., American Indian Studies; Cox, Maggie Elizabeth, Philosophy & Religion; Deese, Purlie, Sociology; Jones, Latesha Lynn, Sociology; Lechliter, Edward James, Criminal Justice; Locklear, Ricky, Political Science; Locklear, Donna H., Sociology; Oliver, Heather Marie, Music; Parks, David Michael, Spanish; Soto, Silas J., Political Science; Woodell, Cindy Carol, Sociology;
    Red Springs: Eubanks, Alexandria Angel, Political Science; Leak, Tammilia Grace, Criminal Justice; McBryde, Rhonda Galbreath, Sociology; McBryde, Earlicia Quensetta, Criminal Justice;
    Rowland: Locklear, Sharlene R., Criminal Justice; Murphy, Felicia Filmore, Sociology; Ransom, Carrie Lynn, Sociology;
    Rex: Williams, Elbert Timothy, Philosophy & Religion;
    Shannon: Locklear, Robin Davi, Political Science;
    St. Pauls: Cummings, Lynn Marie, Sociology;
    Tar Heel: Roberts, Rebecca Joy, Social Studies Education;
  • Rowan
    Woodleaf:  Ellis, Quinta S., History;
  • Scotland
    Laurel Hill: Aumoeualogo, Mataio Asosa, Philosophy & Religion;
    Laurinburg: Black, Vanessa, Criminal Justice; Bowen, Crystal Lanora, Criminal Justice; Galindo, Sarah Lynn, Sociology; Roberson, Chiquita Yulette, Sociology; Robertson, Willis Todd, Political Science;
  • Tyrell
    Columbia: Vo, Tho Van, Political Science;
  • Wake
    Raleigh; Montague, Latoya Danielle, Sociology;
  • Out of State
    Falk, Tara C., Political Science; Love, Mamie S., Sociology; Rooths, Deanna Marie, Political Science; Sutton, Demetrus, Political Science;

BACHELOR OF MUSIC

  • Columbus
    Fayetteville: Busch, Lauren Anne, Music Education;
  • Robeson
    Rowland: Powell, Jeremy Wade, Music Education;

BACHELOR OF SCIENCE

  • Bladen
    Elizabethtown: Marchmon, Brittany S., Psychology; Nemeroff, Vitha Denise, Middle Grades Education (6-9);
    Tar Heel: Garner, Amanda Nance, Elementary Education: K-6;
  • Brunswick
    Ash: Wilson, Dakota Montroues, Mass Communication;
    Leland: Linkous, Katie E., Recreation Management/Administration;
    Shallotte: Thorsen, Matthew Tyler, Recreation Management/Administration;
    Supply: Hubbard, Joseph Matthew, Exercise & Sport Science;
  • Cabarrus
    Concord: Chambers, Darius S., Exercise & Sport Science;
  • Carteret
    Morehead City: Horton, Emily Marie, Elementary Education: K-6;
  • Cleveland
    Shelby: Brazier, Marquita Denise, Mass Communication;
  • Columbus
    Cerro Gordo: Savage, Mary Blue, Elementary Education: K-6; Worley, Charity A., Elementary Education: K-6;
    Hallsboro: Hayes, Jessica K., Birth-Kindergarten; Trotter, Katherine A., Environmental Science;
    Lake Waccamaw: Tyree, Ricky A., Mass Communication; Williamson, Anna Keri, Physical Education (K-12);
    Tabor City: Cain, Erica Faye, Psychology; Darrow, Alisa Fowler, Elementary Education: K-6; Strickland, Bradley David, Physical Ed. (K-12);
    Whiteville: Ezzell, Isaac Colen, Athletic Training; Thompson, Tammy Sue, Elementary Education: K-6;
  • Cumberland
    Fayetteville: Barnett, Sarah Elizabeth, Biology; Bridges, Nathan Tyrone, Business Administration; Bryant, Sheryl Nicola, Exercise & Sport Science; Buttle, Rachael Joyce, Psychology; Campbell, Jennifer Lynn, Elementary Education: K-6; DeMino, Anthony Scot, Exercise & Sport Science; Felder, Maurice Quantrel, Biology; Forde, Jules Oliver, Mass Communication; Garrett, Ashley Samantha, Business Administration; Gondek, Amanda Lee, Elementary Education: K-6; Hall, Jennifer Gray, Business Administration; Hymbaugh, Sarah J., Chemistry; Kelley, Sarah Robin, Health Promotion; Lambert, Erica Nicole, Birth-Kindergarten; Lance, Nartrish L., Business Administration; Maynard, Camilla B., Business Administration; Montgomery, Katherine Louise, Biology; Mosley, June Antoinette, Psychology; Nease, Jessica Marie, Biology; Nieves, Charles Philip, Business Administration; Owens, Alicia Patrice, Psychology; Parisi, Nicolino, Business Administration; Pimentel, Adriana Maria, Biology; Sledge, Sonia Sheri, Business Administration; Taylor, Brittany Alexandra, Special Education; Torres, Rafael Valentino, Mass Communication; Vandevender, Linda W., Birth-Kindergarten; Weingarten, Kim Sunshine, Birth-Kindergarten; Zandiotis, Martha Jane, Business Administration;
    Fort Bragg: Broussard, Kristen Marie, Physical Education (K-12); Tate, Christina Joyce, Biology;
    Hope Mills: Brown, Jenna Bearden, Business Administration; Capps, Jim Dave, Exercise & Sport Science; Crawford, Christopher Wayne, Environmental Science; Powers, Robert W., Exercise & Sport Science; Rehder, Patrick Clay, Business Administration; Spears, Chanel Dantranese, Psychology;
  • Davidson
    Lexington: Berrier, Brittany Slone, Exercise & Sport Science; Norman, Se’Quan R., Psychology;
  • Dare
    Manteo: Banks, Deshawn Dwayne, Exercise & Sport Science;
  • Duplin
    Kenansville: Lanier, Johnson L., Business Administration;
    Wallace: Newkirk, Dominique Demetria, Special Education; Underwood, Laterri Rausheada, Science Education; 
  • Durham
    Durham: McNair, Marcus Deshaun, Chemistry;
    Prospect Hill: McNair, Daniel Eric, Exercise & Sport Science;
  • Edgecombe
    Battleboro Downing, Tiffany Tashanna, Exercise & Sport Science;
  • Forsyth
    Lewisville: Fearrington, Angie Rae, Special Education;
    Winston Salem: Bergman, Christopher R., Biology; Connally, Perry Lee, Exercise & Sport Science; Prewitt, Annie Elizabeth, Exercise & Sport Science;
  • Franklin
    Louisburg: Morris, Justin Tyler, Business Administration;
    Gaston
    Gastonia: Douglas, Dennis Paul Jr., Mass Communication;
  • Guilford
    Greensboro: Perdue, Daniel Marc, Recreation Management/Administration;
  • Harnett
    Dunn: Baggett, Samantha Lauren, Science Education;
    Lillington: Edwards, Nannette R., Birth-Kindergarten;
  • Hoke
    Raeford: Crowder, Mandy Taylor, Elementary Education: K-6; Ebohon, Paul I., Biology; Gallaher, Kathryn Elizabeth, Biology; Powell, Ashley Haruno, Biology;
  • Johnston
    Clayton: Green, Malinda Christina, Birth-Kindergarten;
  • Lee
    Lutz, Tina Renee, Business Administration; Sanford: Bastress, Trina Monson, Business Administration;
  • Macon
    Franklin: Pinkston, James Gabriel, Environmental Science;
  • Martin
    Robersonville: Volk, Anna E., Biology;
  • Mecklenburg
    Charlotte: Kelly, Ryan Michael, Psychology; Rodriguez, Jader Ulises, Biology;
  • Montgomery
    Troy: Bunting, Josh E., Exercise & Sport Science;
  • Moore
    Carthage: Shook, Julie Marie, Elementary Education: K-6;
    Pinehurst: Williams, Lakisha Danay, Recreation Management/Administration; Yang, Jill Bober, Psychology;
    Southern Pines: Lang, Matthew Vincent, Exercise & Sport Science; Wyler, Jeremiah Russell, Accounting;
    Vass: Sanders, Matthew Shane, Business Administration;
    West End: Lefler, Brian Cole, Business Administration;
  • New Hanover
    Castle Hayne: Dixon, Constance Prevatte, Biology;
    Wilmington: Asua, Ana, Business Administration; Bowles, Nicole Gray, Birth-Kindergarten; Chiang, Tuy Sheung Cristina, Business Administration;
  • Onslow
    Jacksonville: Brooks, Laquita Sarie, Mass Communication; Clarke, Jamie Lea, Chemistry; West, Jennifer, Health Promotion;
  • Orange
    Hillsborough: Stevens, Robert Kingsley, Mass Communication;
  • Richmond
    Ellerbe: Schrenker, John R., Elementary Education: K-6;
    Hamlet: Livingston, John W., Business Administration; Stanley, Patsy J., Business Administration;
  • Robeson
    Fairmont: Belles, Barry David, Special Education; Hill, Nakea Rashaun, Biology; Leggett, Ashton Wayne, Environmental Science; Locklear, Jamie Lee, Biology; McMillian, Angela Renea, Biology; Townsend-Bowens, Shelly, Mass Communication;
    Williams, Jeni Ann, Biology;
    Lumberton: Britt, Tammie Tanner, Birth-Kindergarten; Hammonds, Christy, Birth-Kindergarten; Hardin, Jeannie Marie, Biology; Johnson, Ashley Nicole, Business Administration; Johnson, Theresa Smith, Health Promotion; Locklear, Brittany Lane, Biology; Locklear, Demetriss Miranda, Biology; Lowry, Byron Daniel, Business Administration; Paradis, Jessica Gordon, Elementary Education: K-6; Parnell, Bradley, Science Education; Pynchon, Amanda Danelle, Chemistry; Spaulding, Sabrina Lynn, Elementary Education: K-6; Thompson, Leslie Charles, Biology; Walters, Adam Garret, Exercise & Sport Science;
    Maxton: Chavis, Justin Lee, Biology; Flanagan, Devan Ross, Biology; Johnson, Kamron Christy, Business Administration; Locklear, Rocky Alexander, Elementary Education: K-6; Oxendine, Leigh Andra, Biology;
    Orrum: Lewis, Tammy T., Elementary Education: K-6;
    Parkton: Kennedy, Sherri D., Elementary Education: K-6;
    Pembroke: Allen-Oxendine, Tara Denise, Elementary Education: K-6; Baker, Tonya Nichole, Biology; Blue, Matthew Brandon, Mathematics Education; Bouncer, Christine Yvonne, Health Promotion; Bryant, Adam Kurt, Business Administration; Davis, Emily L., Biology; Deese, James Travin, Chemistry; Dunn, Jeanetta Lutisha, Biology; Forsythe, James Matthew, Business Administration; Freeman, James Herbert, Mass Communication; Hall, Brea Newman, Exercise & Sport Science; Kelly, Carlos Dequan, Mass Communication; Locklear, Demetrius, Biology; Lowry, Anya Deann, Elementary Education: K-6; Lowry, Tonya Lynn, Computer Science; McCoy, Thomas Mckenzie, Mathematics; Moore, David L., Exercise & Sport Science; Parks, David Michael, Biology; Ramsey, Ivy Jolene, Exercise & Sport Science; Scott, Eliza Locklear, Elementary Education: K-6; Slaughter, Willie D., Exercise & Sport Science; Yoder, Leroy L., Psychology;
    Red Springs: Goins, Dana Wesley, Chemistry; Hunt, Everette K., Business Administration; Key, Jennifer Diana, Biology; Locklear, Kim Dwayne, Exercise & Sport Science;
    Rowland: Hunt, Jamee Atkins, Health Promotion; Locklear, Priscilla Arlene, Health Promotion;
    St Pauls: Usher, Lindsay Nicole, Biology;
    Shannon: Hair, Stephanie Collins, Biology;
    St Pauls: Anderson, Keisha Karanja Keenta, Elementary Education: K-6; Guisewite, Lena Marie, Biology; Inman, Gary Keith Jr., Science Education; Newton, Kyle Thomas, Environmental Science; Roberts, Sandra Elaine, Elementary Education: K-6; Sinclair, Terria Phyilena, Business Administration;
  • Rowan
    Gold Hill: Akindahunsi, Yetunde O., Biology;
  • Sampson
    Clinton: Harding, Angela Corrine, Mathematics Education;
  • Scotland
    Laurinburg: Adams, James J. Jr., Exercise & Sport Science; Bodenhamer, Julie Sue, Business Administration; Carpenter, Meagan Rose, Psychology; Deberry, Rembert Q., Mass Communication; Fink, Catherine Marie, Health Promotion; Harris, Andrea Faith, Elementary Education: K-6; Martin, Daniel Edward, Accounting; Norton, Ashley Davis, Elementary Education: K-6;
    Wagram: McLean, Jamesia Danielle, Business Administration;
  • Wake
    Raleigh: Agina-Obu, Obuba I, Health Promotion; Brown, Stevonne A., Biology;
    Chase, Alan Anthony, Special Education; Di Orio, Sara Nicole, Mass Communication;
    Dillon, Jennifer C., Biology; Warwick, Laura Christen, Mass Communication;
  • Wayne
    Dudley: Faire, Reggie L, Physical Education (K-12); Watson, Michael Matthew, Mass Communication;
    Goldsboro: Kornegay, Fallon P., Psychology; Lynch, Aaron Edward, Physical Ed. (K-12);
  • Out of State
    Flowers, James Edward, Biology; Hughes, Shelby J., Mass Communication; Keimig, John Gregory, Exercise & Sport Science; Kim, Young Eun, Business Administration; Miller, Tremonisha, Biology; Morgan, Asia Kim, Business Administration; Pennington, Kapri, Biology; Pavasko, Harry, Exercise & Sport Science; Ochenduszko, Andrew J., Business Administration; Pekarek, Brian R., Computer Science; Rathbun, Katelyn Christine, Special Education;

BACHELOR OF SCIENCE OF NURSING

  • Robeson
    Lumberton: Freeman, Connie Rose Miller, Nursing; Odum, Pamela Ann, Nursing;
    Pembroke: Strickland, Landa Lee, Nursing;
    Red Springs: Locklear, Lena Brayboy, Nursing;
    St. Pauls: Stephens, Gracie A., Nursing;

BACHELOR OF SCIENCE IN SOCIAL WORK

  • Bladen
    Bladenboro: Hales, Brittany Lee, Social Work;
  • Cumberland
    Wade: Tew, Jessica Lynn, Social Work;
  • Hoke
    Raeford: Combs, Tasha Harrington, Social Work; McLaughlin, Vernessa Gail, Social Work;
  • Pitt
    Ayden: Lloyd, Henika D., Social Work;
  • Robeson
    Lumberton: Coleman, Chalonda M., Social Work; Jacobs, Laurie B., Social Work; McCall, Jometria T., Social Work; Rooks, Amy Freeman, Social Work;
    Maxton: Anderson, Crystal Ann, Social Work; Dial, Rachel Lynn, Social Work; Thompson, Mary Lue, Social Work;
    Pembroke: Locklear, Mara D., Social Work;
    Red Springs: Inness, Stephanie, Social Work;
  • Scotland
    Laurinburg: McCoy, Christopher Owen, Social Work; Streeter, Helen Maske, Social Work;
  • Wake
    Knightdale: McNair, Terica Nachelle, Social Work;

GRADUATE DEGREES

MASTER OF ARTS

  • Bladen
    Bladenboro: Phillips, Stefanie Caroline, Science Education (9-12);
  • Chatham
    Bennett: Hill, Alicia Brooke, Physical Education;
  • Columbus
    Chadbourn: McCleney, William Brian, Physical Education;
    Whiteville: Stewart, Cheryl Ann Bryan, Art Education (K-12);
  • Cumberland
    Fayetteville: Basham, Jennifer Gail, English Education (9-12); Winters, Kari J., English Education (9-12);
    Hope Mills: Bain, Carrie, Music Education (K-12);
  • Hoke
    Raeford: Jones, Selena Locklear, School Counseling;
  • Moore
    Pinehurst: Zaccherio, Frank Paul, Physical Education;
  • Richmond
    Rockingham: Davis, Emanuel R., History: Social Studies Education;
  • Robeson
    Lumberton: Hall, Jessica Elizabeth, English Education (9-12); Sabol, Danielle Marie, Music Education (K-12);
    Maxton: Locklear, Angela Oxendine, Physical Education;
    Pembroke: Adams, Jabarr E., Physical Education;
    Rowland: Sweat, Prather Edward, Physical Education;
    St. Pauls: Patterson, Teresa A., English Education (9-12);
  • Scotland
    Laurinburg: Hernandez, Stevan Ernesto, Physical Education; Wood, Cheryl Kagey, Service Agency Counseling;
  • Wake
    Cary: Steuck, Chad Robert, Physical Education;
  • Out of State
    Matys, Christin Anne, Physical Education-Graduate; Baker, Thomas Warren, Physical Education; Davis, Sashah, Physical Education;

MASTER OF ARTS IN EDUCATION

  • Columbus
    Lake Waccamaw: Fredericksen, Tiffany Rose, Elementary Education: K-6;
  • Cumberland
    Fayetteville: Ellis, Melissa Katherine, Reading Education; Miersch, Kathleen Carol, Elementary Education: K-6;
    Hope Mills: Warner, Molly Clara, Reading Education;
  • Montgomery
    Biscoe: Lynthacum, Ashely Hall, Reading Education;
  • Moore
    West End: Beck, Jennifer Nall, Elementary Education: K-6; Plourde, Heather Marie, Reading Education;
    Whispering Pines: Dumas, Lisa G., Elementary Education: K-6;
  • Robeson
    Lumberton: Bullard, Tara Dee, Graduate Middle Grade Education; Creed, Jennifer Renee, Reading Education; Maynor, Wendy, Elementary Education: K-6;
    Pembroke: Locklear, Sherry B., Elementary Education: K-6;
  • Scotland
    Laurel Hill: Chavis, Angela Danielle, Elementary Education: K-6;
    Laurinburg: Cole, Joanna Kinlaw, Elementary Education: K-6; Dial, Paula Smith, Elementary Education: K-6; Durham, Ray Elizabeth, Graduate Middle Grades Education; Fedak, Jolee Martin, Reading Education; Pegues, Jennifer Lorene Williams, Reading Education;
    Maxton: Brooks, John Heath, Reading Education;

MASTER OF ARTS IN TEACHING

  • Cumberland
    Hope Mills: Carteret, Justin Xavier, Music Education (K-12);
    Wade: Brewer, Heath Ashley, Social Studies Education;
  • Hoke
    Raeford: Brown, Mary Ann, English Education (9-12);
  • Orange
    Mebane: Metcalf, Scott William, Physical Education (K-12);
  • Randolph
    Lexington: Spell, Jonathan Kevin, Physical Education (K-12);
  • Robeson
    Maxton: Bullard, Derrick Lynn, Physical Education (K-12);
    Red Springs: Chavis, Rebecca H., Physical Education (K-12);
  • Scotland
    Laurinburg: Moody, Marsharika Monique, Graduate Middle Grade Education (6-9);

MASTER OF BUSINESS ADMINISTRATION

  • Cumberland
    Hope Mills: O’Harrow, Amanda, Business Management & Administration;
  • Lee
    Sanford: Blauwkamp, Natasha Marie, Business Management & Administration;
  • Robeson
    Lumberton: Stewart, Thomas S., Business Management & Administration;
  • Scotland
    Laurel Hill: Bracey, Amy, Business Management & Administration;

MASTER OF PUBLIC ADMINISTRATION

  • Cumberland
    Fayetteville: Goods, Floyd M., Public Administration; Kendall, Alyson Summer, Public Administration; Luedtke, Leah Rosita, Public Administration;
  • Guildford
    Greensboro: Caviness, Jennifer B., Public Administration;
  • Robeson
    Lumberton: Lindsay, Marcia Freeman, Public Administration; Lipsey, Norris Andrus, Public Administration;
    Pembroke: Dial, Amber, Public Administration; Hualiu Yang, Public Administration;
  • Sampson
    Salemburg: Randleman, Kyle William, Public Administration;
  • Wake
    Apex: Edwards, Laura E., Public Administration;
    Garner: Blue, Katina, Public Administration;

MASTER OF SCHOOL ADMINISTRATION

  • Bladen
    Riegelwood: Brown, Christie K., School Administration;
  • Brunswick
    Oak Island: Dudley, Katherine Ann, School Administration;
  • Columbus
    Cerro Gordo: Sealey, Jimmie Earl, II, School Administration;
  • Cumberland
    Fayetteville: Arteaga, Sandra Lee, School Administration; Leach, Jayson R., School Administration; Warner, Teresa Garner, School Administration;
  • Harnett
    Sanford: Pope, Dyan C., School Administration;
  • Lee
    Sanford: Smith, Jennifer Lynn Wood, School Administration;
  • Montgomery
    Seagrove: Frost, Sharon Horner, School Administration;
    Troy: Pemberton, Roslyn A., School Administration;
  • Moore
    Aberdeen: Thomas, Summer Renee, School Administration; Hollingsworth, Patricia Mclean, School Administration;
  • Richmond
    Ellerbe: Smith, Daphne Lee, School Administration;
    Rockingham: Beavers, Teressa V., School Administration; Leviner, Leigh England, School Administration; Scott, Sheila Marie, School Administration;
  • Robeson
    Fairmont: Wade, Jestine Miriam, School Administration;
    Lumberton: Jones, Isabel, School Administration;
    Pembroke: Cummings, Joanna Sampson, School Administration;
    St. Pauls: Whitley, Sandra Caroline, School Administration;
  • Scotland
    Laurinburg: Best, Pamela Simmons, School Administration; Peed, Patrick Winbon, School Administration;

Return to University Newswire

Find UNCP on FacebookJoin UNCP on TwitterSubscribe to UNCP News Feed
 
Loading

© The University of North Carolina at Pembroke
PO Box 1510 Pembroke, NC 28372-1510 • 910.521.6000